أَیْنَ الْأَنْجُمُ الزّاهِرَةُ...؟

اذْهَبُواْ فَتَحَسَّسُواْ مِن یُوسُفَ

أَیْنَ الْأَنْجُمُ الزّاهِرَةُ...؟

اذْهَبُواْ فَتَحَسَّسُواْ مِن یُوسُفَ

انفجار نور

دوشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۱۱:۳۸ ب.ظ

پیش نوشت: این رو مدت ها قبل برای 22 بهمن نوشته بودم... اما بازخوانی آن برای این روزهایمان هم خالی از لطف نیست...

به نام او...

گاهی شاید خدا را خوش بیاید که اگر به زور هم شده کمی آرام... کمی چشم ها را آرام ببندی... انگار نه انگار که تا همین چند لحظه پیش با تمام سلول هایت بر خورده بودی میان جریان لزج مغشوش ساعت هایی که با تمام توان می دوند! انگار نه انگار که پایت گیر دنیایی شده است که گویا تمام معادلاتش را آنتروپی ها تعیین میکنند و قوانین احتمال و این وسط یحتمل تویی آن ذره ای که اگر این معادلات را خوب حل کنی میمانی و گرنه بنابر انتخاب کذایی طبیعی خیلی زودتر از آنکه روابط نسبیت برایت تعیین کنند حذف می شوی...

گاهی خدا را خوش می آید اگر چشمهایت را ببندی و آزاد شوی... همه چیز را رها کنی و فقط چند لحظه تو بمانی و خودت...تنهای تنها! بدون لپ تاپ شخصیت! بدون گوشی موبایلت! تو بمانی و خودت... آن وقت به عادت همیشگی شروع کنی به خیال بافی! و تا هرجا که می خواهی آینده را بسازی... که این روزها باورمان شده است آینده ای که قرآن تصویر می کند جز خیال نیست... که دست ولایت خدا جز شعار نیست...صاحب امانت خیال است و...

حالا که به زور هم شده است و  مجبوریت این روزها برایمان ایجاب می کند دیدن چهره نورانی آن پیر جماران را... نویسنده خیال بافی هایش گل کرده است و دلش می خواهد چشم هایش را ببندد و حداقل در خیال خودش با آن امام همام تجدید میثاق کند...

هم او که از اول (قبل از انقلاب) برای آخر کمر بسته بود و وقتی سوال شد که برای چه ماموریتی آمده اید؟

فرمود" برای سه ماموریت؛ اول سرنگون کردن حکومت پهلوی، دوم استقرار نظام جمهوری اسلامی، سوم دادن پرچم حکومت اسلامی به دست صاحب اصلی اش"

یا آن روزها که هنوز در قم بود و در انتظار حکم تبعید برای آقای عسکر اولادی گفته بود که "از اینجا که رفتید، به برادرانمان بگویید حداقل مبارزه ما سی سال است.هرکس می تواند بماند، و هرکس نمی تواند، در کناری باشد و وظایفی که می تواند، انجام دهد! خیال نکنید که بعد از سی سال، ایران را اسلامی کرده ایم یا دنیای اسلام را نجات داده ایم. خیال نکنید که ما در ظرف سی سال همه مان زنده می مانیم... ممکن است که ما در درگیری با کفار بین المللی بکشیم و کشته شویم. شما بدانید که مبارزه ما سه مرحله دارد: اول، اسلامی کردن ایران، دوم، اسلامی شدن کشورهای اسلامی، سوم، اسلامی شدن جهان. آن روز است که به مولا عرض کنیم: مولا! جهان منتظر قدوم مبارک شماست"

او که با تمام وجودش فریاد زد که همه این اتفاقات بزرگ بخاطر دست ولایت خداست و اوست که که مومنین را ولایت و دستگیری می کند...

"این تحولی که در انسان ها پیدا شد، از تحولی که در این رژیم پیدا شد بالاتر است. یک روز بود که اگر یک پاسبان می‌آمد در بازار تهران، که بزرگترین بازار ایران است، و می‌گفت که «۴ آبان» است و باید بازارها تعطیل بشوند یا بیرق بزنند، احدی به خودش اجازه نمی‌داد که مخالفت کند. در ذهنش وارد نمی‌شد که با پاسبان مگر می‌شود مخالفت کرد! خدای تبارک و تعالی در مدت کمی همچو متحول کرد این ارواح طیبه را، همچو پشت و رو کرد این نفوس قدسیه را، که در خیابانها راه افتادند و فریاد کردند «مرگ بر این سلطنت پهلوی»! جلوی مسلسلها، جلو تانکها می‌پریدندروی تانکها و همان جا شعار می‌دادند. این تحول یک معجزه واضحی است که در یک مدت کوتاهی برای یک ملت، در همه اقشار، این تحول پیدا شد.
هر جای این مملکت وقتی که می‌رفتی مردم مقابل قوای انتظامیه‌ای که مأمور بودند بِکُشند مردم را و درو کنند مردم را، ابداً اعتنا نمی‌کردند و شعارهای خودشان را، شعارهای اسلامی خودشان را می‌دادند. این تحول روحی اعجاب آور است. این تحول روحی باعث شد که این پیروزی از برای ملت ما حاصل شد. دعا کنید که خداوند این تحول را در همه ملتهای اسلام و مستضعفین پیش بیاورد، و خدای تبارک و تعالی مقدر فرماید که همه متحول بشویم. این تحول‌ روحی و این انقلاب اسلامی تحفه ای است که خدای تبارک و تعالی از عالم بالا برای ملت ما به هدیه فرستاد و ما باید شکر خدای تبارک و تعالی را بکنیم؛ و از عهده شکر بر نمی آییم"

و حال این ما هستیم که اگر می خواهیم موفق باشیم باید یاد بگیریم تا تمام توجهمان معطوف این دست و اعتماد به او باشد...

ان ینصرکم اللَّه فلا غالب لکم؛اگر خدا شما را نصرت بکند، هیچ قدرتى بر شما غلبه نخواهد کرد. «و ان یخذلکم فمن ذالّذى ینصرکم من بعده»؛ اگر خدا شما را نصرت نکند،کمک نکند، کى به شما کمک خواهد کرد؟ یک سطر درخشان است. این را ملتها بنویسند، پرچم کنند، بزنند جلو چشمشان، بالاى سرشان. «ان ینصرکم‌اللَّه فلا غالب لکم»؛ اگر خدا شما را یارى کند، هیچ قدرتى بر شما غلبه نمیکند. چه کار کنیم که خدا ما را یارى کند؟ این یک مسئله است. چه کار کنیم که نصرت خدا شامل حال ما بشود؟ این را هم خود قرآن به ما گفته: «ان تنصروااللَّه ینصرکم»، «و لینصرنّ‌اللَّه من ینصره»؛ شما خدا را نصرت کنید، دین خدا را نصرت کنید، براى خدا قیام کنید، خدا شما را نصرت خواهد کرد. هر جا ملتها براى دین خدا قیام کردند، نیروشان را آوردند وسط صحنه، خداى متعال آنها را نصرت کرد. و وقتى خدا آنها را نصرت کرد، دیگر هیچ کس نتوانست بر آنها غلبه پیدا کند. ما نمونه‌اش را در خودمان دیدیم. ما آزمودیم، تجربه کردیم که «انّ اللَّه لا یغیّر ما بقوم حتّى یغیّروا ما بأنفسهم». این را ما ملت ایران آزمایش کردیم؛ این را در عمل آزمودیم. در خودمان تغییر ایجاد کردیم، خداى متعال هم اوضاع ما را تغییر داد. عجیب هم این است که اگر یک قدم ما برداریم، خدا ده قدم برمیدارد. ما اندکى خودمان را تغییر دادیم، خدا مبالغى به ما کمک کرد، اوضاع ما را تغییر داد."(رهبری)

" چشم بابصیرت امام این نشانه‌هاى قدرت و اعانت الهى را میدید. عیب ماها این است که گاهى کمکهاى الهى را لمس میکنیم، اما آنها را درست نمى‌بینیم؛ تشخیص نمیدهیم که این چه کمک بزرگى است که خدا دارد به ما میکند؛ اما او میدید.
 در یک قضیه‌اى که من مکرر این را نقل کردم، ایشان به من فرمود که از اول انقلاب تا امروز - آنروز حدود سال 1365 بود - همه جا دست قدرتى را مشاهده میکنیم که دارد ما را کمک میکند و جلو میبرد. او این دست قدرت را میدید. نگاه امام به ملت ایران با نگاه دیگران فرق داشت.”(رهبری)

 این روزها که انگار بسیجی هایمان تازه به مقامات کشف الشهود رسیده اند و انگشت حسرت  می گزند که امان از آرمان گرایی و درود بر واقع گرایی... فارغ از ان که آن امام بزرگ و این رهبر فرزانه همه چیز را به خاطر آینده ای که برای ما جز خیال نیست انجام داده و می دهند... آنان که از آینده فرهنگ گرفتند و در این زمانه پیاده می کنند، فرهنگی برای جامعه متحسس که بدنبال زمینه سازی ظهور مولایمان باشد...

"مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه ای مسئواین را از وظیفه ای که برعهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدین معنا نیست که آن ها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند"

" ما تکلیف داریم آقا! این طور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان سلام الله علیه هستیم پس دیگر بنشینیم تو خانه هایمان، تسبیح را در دست بگیریم و بگوییم: عجل علی فرجه. عجل. با کار شما باید تعجیل بشود، شما باید زمینه را فراهم کنید برای آمدن او. و فراهم کردن اینکه مسلمین را با هم مجتمع کنید. همه با هم بشوید. ان شاءالله ظهور می کند ایشان"

"ما که منتظر امام زمان هستیم باید در جهتی که حکومت امام زمان- علیه آلاف التحیه و الثناء و عجل الله تعالی فرجه- تشکیل خواهد شد، در همان جهت زندگی امروز را بسازیم و بنا کنیم. البته، ما کوچک تر از آن هستیم که بتوانیم آن گونه بنایی را که اولیاء الهی ساختند یا خواهند ساخت بنا کنبم اما باید در آن جهت تلاش و کار کنیم"(رهبری)

" تمام دستگاههایی که الآن به کار گرفته شده‏اند در کشور ما ـ و امیدوارم که در سایر کشورها هم توسعه پیدا بکند ـ باید توجه به این معنا داشته باشند که خودشان را مهیا کنند برای ملاقات حضرت مهدی ـ سلام‏اللّه‏ علیه."
او که با تمام وجودش فریاد می زد تا یادمان باشد تا این انقلاب باید به صاحب امانت تسلیم شود..."این تحولی که در ایران هست، ان شاء الله باقی باشد و تا ظهور امام زمان، این ملت بتواند این کشور را به طور شایسته تحویل ایشان بدهد، ان شاءالله"

این روزها که یادمان نمی آید اصلا قرار است چه کنیم... این روزها که ادعای سناریو نویسیمان گوش فلک را کر کرده است و ...شاید بهتر باشد کمی چشمهایمان را ببندیم و خیال بافی کنیم، آینده را آنطور که باید در ذهنمان بسازیم که "شکی نیست که بر اساس حقایقی که خدای متعال تقدیر کرده است، خاورمیانه جدید شکل خواهد گرفت. این خاورمیانه، خاورمیانه اسلام خواهد بود"(رهبری)و بعد که چشمانمان را باز کردیم فقط دست یا علی بدهیم که

دوباره بنا می کنیم بنای مهدی(عج) را...

 

 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۴/۱۱/۱۲
علی...

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی